Materiały dla uczniów

Tutaj każda osoba ucząca się angielskiego znajdzie materiały, z których można korzystać między zajęciami: linki do ciekawych stron, wskazówki jak efektywnie się uczyć, ciekawostki językowe.

Nasi słuchacze otrzymują też link do platformy z interaktywnymi fiszkami Quizlet. Zgłoś się do swojego lektora i poproś o przypisanie Cię do odpowiedniej grupy!


Learn English Through Story

W okresie wakacyjnym, aby zachować kontakt z językiem, polecam ćwiczenia w rozumieniu ze słuchu z użyciem serii Learn English Through Story dostępnej na YouTube. Są to adaptacje znanych powieści dostosowane poziomami od beginner (Level 1) do advanced (Level 6). Wystarczy wybrać interesujący nas poziom i tytuł. Zachęcam, aby słuchając pierwszy raz, nie posiłkować się tekstem. Za drugim odsłuchaniem można również śledzić tekst i skupić się bardziej na słownictwie.
https://youtu.be/kqF-mCqbTIQ


Polandia - polish your English

Serdecznie polecam słuchaczom na każdym poziomie serię krótkich wywiadów o tym, jak obcokrajowcy postrzegają nasz kraj. Mówią oni po angielsku, ale wypowiedzi można śledzić z polskimi napisami. Zabawne, zaskakujące i pouczające. Seria pod patronatem MSZ dostępna na YouTube: https://www.youtube.com/show/polandia


Warsztat technik pamięciowych

Dla chętnych, którzy chcą uruchomić swoją wyobraźnię i wyćwiczyć się w lepszym zapamiętywaniu słówek, kilka użytecznych wskazówek. Jak obrócić na swoją korzyść proces zapominania, jak wykorzystać skojarzenia oraz swoje naturalne predyspozycje.

Materiał do pobrania:
HANDOUT


QUIZLET CZYLI FISZKI

Drogi Kursancie lub Kursantko! Czy korzystasz regularnie z fiszek przygotowanych do materiału z Twojego podręcznika? Jeśli nie, to poproś o link w sekretariacie. Jeśli tak, to upewnij się, że robisz to regularnie. Lepiej 15 minut każdego dnia niż raz w tygodniu. Powodzenia!